Yazılar

Kıvılcım Anı: Küçük Şeyler Nasıl Büyük Farklar Yaratır?

Salgın denildiği zaman akıllara hemen COVID-19’un geldiği şu günlerde, salgınlar ve “bulaşıcılık” üzerine yazılmış en popüler kitaplardan birisi ile karşınızdayım. Ancak Malcolm Gladwell bu kitabında hastalıkları değil; fikirlerin, davranışların ve ürünlerin neden yayıldığını inceliyor. Gerçekten… Daha fazlasını oku »Kıvılcım Anı: Küçük Şeyler Nasıl Büyük Farklar Yaratır?

Google Nasıl Yönetiliyor?

Google, günümüzde faaliyet gösteren en büyük şirketlerden birisi. Google’sız yaşamı düşünmek, aksini düşünmekten çok daha zor. Milyarlarca liralık hacim, on binlerce birinci sınıf mühendis ve çalışan, arama motorlarından tutun e-posta uygulamalarına kadar birçok alanda “yıkıcı”… Daha fazlasını oku »Google Nasıl Yönetiliyor?

İş Modeli Nasıl Üretilir?

İnovasyonun çekirdeğinde bazen yaratıcı iş modelleri yatıyor. Bu modellere yakından baktığınız zaman; aslında inovasyon olarak adlandırdığımız şeyin ürünün ya da hizmetin iyileştirilmesinden ziyade, bu şirketlerin iş modelinde benimsediği alışılagelmedik yaklaşımlardır. Şubat ayının 3. kitabında, Alexander… Daha fazlasını oku »İş Modeli Nasıl Üretilir?

A’dan Z’ye Pazarlama: Pazarlamayla İlgilenen Herkesin Bilmesi Gereken 80 Kavram

Philip Kotler, birçok insana göre modern pazarlamanın fikir babasıdır. Kitabın 2003’te yayımlanmasına karşılık, fikirleri hala yeni kabul edilmektedir. Günümüzde pazarlama dünyasını etkileyen fikirlerin tohumlarının bu kitapta atıldığını görüyoruz. Philip Kotler, pazarlamanın efsanesidir. 17 yıllık kitabında… Daha fazlasını oku »A’dan Z’ye Pazarlama: Pazarlamayla İlgilenen Herkesin Bilmesi Gereken 80 Kavram